آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای منطقه ۲۲

(( آب و هوای منطقه ۲۲ تهران )) بدون تردید یکی از بهترین مناطق تهران در حال حاضر به دلیل شرایط جغرافیایی عالی ، منطقه ۲۲ می باشد . این منطقه نوظهور که چند سالی است به محبوبیت در بین شهروندان تهرانی و حتی غیر تهرانی رسیده و نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است ، دارای آب و هوای بسیار مساعد و تمیز بنابر علت های زیادی است که در ادامه مطلب به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این منطقه را بررسی می‌کنیم . با ما همراه باشید .

بررسی کیفیت آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

از بدترین و غم انگیز ترین صحنه هایی که این روزها شاهد آن هستیم ، وجود لایه خاکستری آلودگی در آسمان شهر تهران است . به طور معمول یکی از معضلات بزرگ زندگی در کلان شهرها دست و پنجه نرم کردن با آلودگی و مه غلیظ است ، که مملو از آلاینده های مضر است .

بسیاری از افراد برای فرار از این شرایط زندگی در پایتخت را به فراموشی سپردند و بار رفتن بستند . اما این رفتن برای تمام شهروندان کارآمد نیست . می‌توان در کلان شهر تهران نیز مناطقی را پیدا کرد که آب و هوای مساعد تر و تمیز تری نسبت به باقی مناطق دارد .

بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های متخصصان یکی از این مناطق منطقه ۲۲ شهر تهران است ، که دارای آب و هوای بسیار عالی و پاکیزه ای است .

 موقعیت جغرافیایی شهر تهران

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

همانطور که میدانید شهر تهران در قسمت جنوبی کوه پایه‌های البرز قرار گرفته و شمال و جنوب این شهر ارتفاع بسیار متفاوتی را از سطح دریا دارا هستند . این اختلاف ارتفاع به صورتی است که شما در مناطق شمالی شهر تهران ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا و در قسمت‌های جنوبی ارتفاعی ۹۵۰ متری را تجربه می کنید .

در واقع تهران بزرگ از قسمت شمالی به کوهستان و از قسمت جنوبی به کویر می‌رسد . البته در قسمت جنوبی نیز شاهد ارتفاعاتی همچون شهر ری و بی بی شهربانو هستیم ، که این موارد تاثیر بسیاری در آب و هوا و منطقه دارد .

آب و هوای شمال و جنوب منطقه ۲۲

شمال و جنوب این شهر همچنین از نظر دما و بارش برف و باران و غیر نیز متفاوت هستند و از همین رو هرچه به سمت کوهپایه ها برویم آب و هوای بهتری را نیز تجربه خواهیم کرد .
منطقه ۲۲ که خود جز نزدیک ترین مناطق به کوهپایه‌های البرز است ، دارای یکی از بهترین آب و هوای مناطق تهران است . این منطقه با فضای سبز بسیار وسیع ، دریاچه و آبشار مصنوعی خود آب و هوا را برای شما بهتر نیز می‌کند . به طوری که پس از خروج از مرکز تهران و حرکت به سمت این منطقه شما به راحتی حس خواهید کرد که هوا چه تفاوتی پیدا می‌کند .

 بررسی کلی آب و هوای مناطق غربی تهران

به طور حتم می‌دانید که تهران شهری چهارفصل است و حتی در فصل‌های همانند  نیز ، در این شهر اختلاف دمای بسیاری را تجربه می کنید . صد در صد بارها مشاهده کرده‌اید که با وجود بارش برف و باران در مناطق شمالی ، هیچگونه بارشی در مناطق جنوبی دیده نمی‌شود و همین مسئله مزید بر علت است که مناطق مختلف تهران می‌توانند آب و هوای غیر یکسانی را داشته باشند .

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

از دلایل اصلی این تفاوت در شمال و جنوب تهران وجود ارتفاعات در اطراف این شهر است و دلیل دیگری که می توانیم ذکر کنیم باد هایی است که از سمت غرب تهران می وزند .
این بادها که از سمت غرب و جنوب غرب وارد شهر تهران می شوند ، تاثیر بسیاری در آب و هوا دارند . به این علت که منبع بارش در این کلانشهر بادهای  مرطوب اطلسی و مدیترانه ای هستند .  همانطور که می دانید این بادها از سمت غربی وارد می شود ، برای مثال یکی از دلایل اصلی کاهش گرمای پرشدت بخش های کویری تهران هم،  این بادها هستند .
به طور کلی اقلیم شهر تهران به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

  • اقلیم ارتفاعات شمالی
  • اقلیم کوهپایه ای
  • اقلیم خشک و نیمه خشک

 منطقه ۲۲ و دریاچه چیتگر

با توجه به توضیحات قبلی که دادیم متوجه شده اید که بهترین مناطق از نظر آب و هوایی در تهران واقع در غرب و مناطق نزدیک به غرب هستند . منطقه ۲۲ در واقع در غربی ترین نقطه تهران قرار گرفته و به طور دقیق در قسمت شمال غرب و کوهپایه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد .

در قسمت شمالی این منطقه و خارج از مرزهای شهری تهران شما می توانید مناطق خوش آب و هوای بسیاری از جمله : سولقون ، سنگان ، واریش و وردیج و….  که دارای آب و هوای کوهستانی و بسیار مطبوع هستند را مشاهده کنید .

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای منطقه ۲۲ تهران نیز تحت تاثیر این مناطق و وجود دریاچه مصنوعی خلیج فارس و پارک جنگلی بزرگ چیتگر کیفیت بسیار بالایی دارد .

حتی در روزهایی که کیفیت هوای تهران پایین است و برای گروه‌های حساس پرخطر اعلام می‌شود ، باز هم در منطقه ۲۲ تهران شاهد هوای مطلوبی هستیم. به طور معمول در نقشه‌های هواشناسی کیفیت هوا را تعیین می‌کنند، رنگ آب و هوای منطقه ۲۲ سبز نشان داده می‌شود و در رده کیفی هوای پاک و سالم قرار دارد .

پس اگر شما به دنبال منطقه با آب و هوای مطلوب و پاکیزه و همچنین با دسترسی بسیار عالی در پایتخت هستید، منطقه ۲۲ تهران و محدوده دریاچه چیتگر انتخاب بسیار مناسبی است.همچنین برای مشاوره در ارتباط با مسایل سکونت در این منطقه خوش آّ و هوا و خرید ملک در منطقه 22 با ما در تماس باشد .