بنر تلگرام

 تفاوت پیش خرید آپارتمان به صورت امتیاز یا سهام

بلاگ دی 3, 1397 بهمن 9, 1397


 

 تفاوت پیش خرید آپارتمان به صورت امتیاز یا سهام:

تقریباً غیرممکن است که در منطقه ۲۲ تهران به دنبال خرید واحدهای مسکونی یا تجاری بوده باشید و با واژه‌هایی همانند امتیاز و سهام و مواردی از این قبیل برخورد نکرده باشید.

همانطور که قبلا توضیح دادیم امتیاز مبلغی است که فروشنده ملک علاوه بر مبلغ واریزی ، جهت نقل و انتقال واحد خود از خریدار دریافت می کند تا  جای نام  اونام خریدار در پروژه ثبت شود و اقساط باقیمانده رابه  تعاونی سازنده ملک بپردازد و ملک خود را در موعد مقرر شده تحویل بگیرد.

 حال می پردازیم به سهام:

سهام نیز همانند امتیاز جزئی از کل می باشد. یعنی میزان متراژ که یک نفر  از کل متراژ پروژه‌ای  خاص  دارد و طبق پروسه‌ای که از قبل مشخص گردیده در آخر سندی به نام او ثبت می شود و بر اساس متراژ ثبت شده در سند ،   واحدی تحویل می‌گیرد.

سهام خیلی  کلی تر از امتیاز است.

شما در خرید امتیاز از حدود چیزی که میخرید مطلع هستید ولی در خرید سهام  ، سهمی را که خریداری می‌کنید تنها بخشی از واحدی است که به شما تعلق می‌گیرد و برای تبدیل آن به واحد باید چند سهم داشته باشید.

به عنوان مثال می توانم به امتیازها و سهام شهرک چیتگر اشاره کنیم تا ملموس تر به تفاوت امتیاز و سهام بپردازیم. شهرک چیتگر ۳ پهنه دارد که البته پهنه A که تقریبا تحویل شده و از حالت پیشفروش خارج شده است. در پهنه B فروش واحدها به صورت سهامی است. یعنی متراژ واحدها از ۷۵ تا ۴۰۰ متر است که تعاونی عرضه ی واحدها را در قالب بسته های سهامی ۳۳ و ۶۳ متری انجام می دهد.

به این معنی که شما هر متراژی که مدنظر دارید باید با همین دو عدد ۳۳ و ۶۳ آن را تکمیل و تجمیع کنید. مثلا اگر یک واحد ۱۲۰ متری مدنظرتان باشد با خرید ۲ سهم ۶۳ متری می توانید به آن برسید یا برای یک واحد ۱۰۰ متری با خرید یک سهم ۳۳ و یک سهم ۶۳ متری می توانید به آن برسید. در خرید سهام، پارکینگ و انباری و مشاعات جدا محاسبه می شود و معمولا ضریب طبقات و محوطه سازی و … جدای از مبلغ خرید سهام دریافت می شود. در این نوع خرید معمولا تعاونی راهکارهایی اتخاذ می کند که شما بتوانید سهام ها را تجمیع کنید و مابه التفاوت سهام با متراژ واحد نیز قابل خرید و فروش می باشد.

و اما در پهنه C خرید و فروش واحد به صورت امتیازی می باشد. به این معنی که متراژ واحدی که می خرید از قبل مشخص است با تمام متعلقات مثل پارکینگ و انباری و مشاعات. مثلا شما یک واحد ۷۵ متری خریداری می کنید با پارکینگ و انباری با زمان تحویل مشخص و پیش پرداخت مشخص و تعداد و میزان اقساط مشخص.

پیش خرید امتیاز بهتر است یا پیش خرید سهام پروژه ها؟

اینکه کدامیک از این دو نوع بهتر است بستگی به پروژه اش دارد و البته نوع پرداختی شما. در کل باید گفت جهت سرمایه گذاری با میزان سرمایه اندک، خرید سهام بهتر است و به هر میزان که آورده اولیه بیشتر باشد تعداد سهام بالاتر می رود و نتیجتا سود حاصله نیز بیشتر. اما اگر قصد از خرید، سکونت باشد خرید امتیاز منطقی تر است چرا که در خرید امتیازی همه مراحل از قبل مشخص است و می توانید نسبت به آورده اولیه و پرداخت اقساط مورد نظر ، حساب و کتاب کنید.

در نتیجه ، نمی توان گفت سهام بهتر است یا امتیاز. همه چیز به اصالت پروژه و تعاونی سازنده بستگی دارد. سهام یا امتیاز تنها نوع عرضه می باشند و هیچیک نسبت به هم برتری ندارند. بلکه هر کدام مقتضی به موقعیت و میزان و نوع پرداختی خریدار می توانند کارآمد باشند.

امتیاز دهی به مقاله  تفاوت پیش خرید آپارتمان به صورت امتیاز یا سهام
5
نظرات کاربر
1 (1 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 امتیاز)

بدون برچسب

759 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

محبوب

 • کتابخانه ایران مال

  کتابخانه ایران مال | باغ کتاب ایران مال ...

  با در فروردین -1377, 781 - بدون نظر

  در این بخش قصد معرفی بخش کتابخانه ایران مال را داریم و میخواهیم در این کتابخانه به گشت و گذار بپردازیم و کتابخانه ایران مال را به شما معرفی کنیم و به و سوالاتی که ممکن است برایتان به وجود آمده و یا بیاید پاسخ دهیم اولیل سوالی که ممکن است برای شما به وجود […]

 • اجاره آپارتمان کوهک

  رهن و اجاره آپارتمان و خانه در کوهک منطق...

  با در فروردین -1384, 781 - بدون نظر

  در این صفحه قصد معرفی فایل های به روز محله ای کوهک را داریم و قصد داریم تا به معرفی محله کوهک در شهرک گلستان منطقه 22 بپردازیم و برج های این محله را معرفی کنیم و قیمت رهن و اجاره آپارتمان در کوهک را به شما بگوییم. و به وسوالات زیر نیز پاسخ دهیم […]

 • سهام پهنه B

  سهام 63 متری شهرک چیتگر پهنه b

  با در فروردین -1385, 781 - بدون نظر

  معرفی سهام های پهنه b و پاسخ به سوالات مربوطه در این صفحه قصد معرفی سهام های 63 و 33 متری پهنه b شهرک چیتگر را داریم ، و میخواهیم سهام های این پهنه را به صورت کامل ترشیح کنیم وبه هر سوالی که ممکن است برای خریدارن محترم در زمان خرید سهام های پهنه […]

 • املاک پاستور منطقه 22

  رهن آپارتمان چیتگر

  با در فروردین -1393, 781 - بدون نظر

  میتوانید در این صفحه همراه ما باشید تا بهترین و مناسب ترین فایل های مربوط به رهن آپارتمان در منطقه 22 را به شما نمایش دهیم  رهن آپارتمان منطقه 22 

 • امتیاز آپارتمان منطقه 22

  امتیاز برج ها و آپارتمان های منطقه ۲۲

  با در فروردین -1397, 781 - بدون نظر

  معرفی امتیاز آپارتمان های منطقه 22  ، شهرک چیتگر ، مروارید شهر ، در این صفحه قصد معرفی امتیازات معتبر منطقه 22 و امتیاز پیش فروش پروژه های در حال ساخت در منطقه 22 را داریم ، اگر قصد خرید  امتیاز آپارتمان در منطقه 22 را دارید با ما همراه باشید تا بهترین تصمیم گیری […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر