کلاهبرداری در پروژه چیتگر

کلاهبرداری در پروژه چیتگر

امروزه شرایط به نحوی است که افراد پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف، باید تحقیقات کامل را انجام دهند تا به دام کلاهبرداران گرفتار نشوند. منطقه ۲۲ و چیتگر نیز به دلیل ساخت و ساز های بسیاری که در چند سال اخیر داشته، هم منطقه خوبی با شرایط عالی برای سرمایه‌گذاری است، هم از جهت دیگر فرد را به شک بیاندازد که امکان گرفتار شدن در دام کلاهبرداران نیز وجود دارد یا خیر؟ در این مطلب به بررسی مقوله مهم کلاهبرداری در چیتگر پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

اعتماد کنیم یا خیر؟؟

همانطور که میدانید در حال حاضر ساخت و ساز های بسیاری توسط تعاونی‌های متفاوت در منطقه چیتگر و اطراف آن در حال انجام می باشد. به طور حتم در میان این حجم پروژه بسیاری سازنده و تعاونی معتبر وجود دارد، که پیشینه عالی دارند و کاملا قابل اطمینان هستند. اما در کنار این سازنده ها افرادی نیز وجود دارند که کلاهبرداری در پروژه چیتگر را انجام دادند و باعث از بین رفتن اعتماد مردم به تمام سازنده‌ها شده‌اند. این تعاونی ها یا سازندگان شخصی متخلف و کلاهبردار به قول های خود وفا نکردند و اعتبار و نام زشتی از خود باقی گذاشته اند. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ و پروژه های پیش فروش چیتگر را دارا هستید، این مطلب را از دست ندهید.

فرار از دام کلاهبرداران! اما به چه صورت؟

گرفتاری به دام کلاهبرداران می‌تواند سرمایه شما را به طور کامل از بین ببرد و باعث ورشکستگی یا حتی بیماری های ناگهانی گردد، برای جلوگیری از این اتفاق ها شما باید بتوانید کلاهبرداران را شناسایی کنید، از آنها فرار کنید و فاصله بگیرید. در ادامه برخی از راه های شناخت این افراد را ذکر کرده ایم:

  • اقدام اول شناخت کامل تعاونی سازنده و بررسی پیشینه آن می باشد، پیش از بستن هرگونه قراردادی از شهرت سازنده در میان مردم آگاهی کسب کنید و تمام پیشینه را مورد بررسی قرار دهید.
  • می‌توانید به پروژه های قبلی ساخته شده توسط سازنده مراجعه کنید و کیفیت کار و میزان رضایت سرمایه‌گذاران قبلی را بررسی کنید، تا بتوانید تصمیم آگاهانه‌ای اتخاذ کنید.به میزان هزینه‌هایی که برای پیش پرداخت اولیه باید بپردازید، دقت کنید! این پیش‌پرداخت باید متناسب با هزینه‌های ساخت باشد، اگر به طور مشکوکی این هزینه‌ها متناسب نبود به طور حتم قصد فریب دادن افراد در کار است و هدف اصلی گول زدن افراد ناآگاه به خریدی منصفانه می باشد.
  • حتماً درباره نام تعاونی تحقیق کنید و پرس و جوی کافی انجام دهید. گاها کلاهبرداران نام تعاونی های معتبر را به صورت نامحسوس تغییر می‌دهند و به نام خود ثبت می‌کنند و افراد به سبب اعتماد به نام تعاونی سرمایه خود را به دست کلاهبرداران می‌سپارند.
  • بهتر است به پروژه‌هایی رجوع کنید که در بین مردم معتبر تر و شناخته شده تر هستند و توسط افراد مطمئنی معرفی می شوند.
  • استعلام کامل از تعاونی، در عصر اینترنت شما می توانید به سایت های بسیاری مراجعه کنید و با وارد کردن نام تعاونی به اطلاعات موجود آنها دسترسی پیدا کنید، همچنین پروژه های ساخته شده و در حال ساخت تعاونی را مشاهده نمایید.

معروف ترین و شناخته‌شده‌ترین کلاهبرداری در چیتگر

امکان دارد در محدوده منطقه ۲۲ و دریاچه چیتگر تا کنون کلاهبرداری‌های بسیاری صورت گرفته باشد اما این کلاهبرداری ها در زمان تحویل پروژه و امکانات آن بوده است و در آخر سرمایه‌گذاران واحد خود را دریافت کرده‌اند. و هبچ پولی از آنان خورده نشده است
اما یکی از اصلی ترین و شناخته شده ترین کلاهبرداری‌های منطقه ۲۲، مربوط به پروژه تعاونی حکیم می باشد. افراد بسیاری روی پروژه حکیم سرمایه گذاری کردند و امید به داشتن واحدی در محدوده چیتگر را داشتند! اما هم اکنون پس از گذشت ۱۴ سال نیز این افراد به حق خود نرسیدند و هیچ خانه ای دریافت نکردند. همین موضوع سبب شد بسیاری از افراد دیگر به پروژه‌ها و تعاونی‌های منطقه ۲۲ اعتماد نکنند. البته شما هرگز نباید این موضوع را فراموش کنید که تمام سازنده ها تعاونی ها و پروژه ها مانند یکدیگر نیستند.

همچنین میتوانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه‌گذاری در منطقه ۲۲ با کارشناسان ما در املاک پاستور در تماس باشید.

سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟

پس از بررسی تمام موارد باز هم به این سوال می رسیم که با وجود اتفاقات و کلاهبرداری های پیش آمده در منطقه ۲۲ سرمایه‌گذاری انجام دهیم یا خیر؟ همانطور که در قبل اشاره کردیم تمام تعاونی‌ها چه دولتی، چه شخصی ساز با یکدیگر یکی نیستند و تفاوت های مهم بسیاری را دارند. شما جهت اطمینان خاطر خود بهتر از قبل از هرگونه اقدام به خریدی، درباره تعاونی اطلاعات کسب کنید.
بسیاری از کارشناسان آینده منطقه ۲۲ در سالهای آینده حتی از حال حاضر نیز بهتر می بینند و سرمایه‌گذاری در این منطقه را توصیه کرده اند. شما با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مطمئن می توانید سرمایه خود را چند برابر کنید و سود خوبی برسید، اما برای این سودها همانطور که چندین بار ذکر کردیم، هرگز عجولانه اقدام نکنید و با افراد عالم در این زمینه مشورت کنید.