اسناد غیررسمی مسکن برچیده می‌شود

اسناد غیررسمی مسکن برچیده می‌شود

مادامی که معاملات غیررسمی به عنوان سند شناخته می‌شود خرید و فروش مسکن ملی اجتناب ناپذیر است اما به دنبال مکانیزمی هستیم تا از این پس تمامی نقل و انتقالات حوزه مسکن بر پایه اسناد رسمی باشد.

املاک منطقه 22 تهران

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: با وجود آنکه خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیرقانونی است اما مشکلی در این زمینه وجود دارد که مقابله با این پدیده را دشوار می‌کند. تا موقعی که از نظر قوانین، معاملات غیررسمی به عنوان سند شناخته شود، نمی‌توان جلوی این گونه خرید و فروش ها را گرفت.

وی افزود: تنها اقدامی که در حال حاضر می‌توان انجام داد این است که به مردم هشدار بدهیم اگر اقدام به خرید و فروش واحدهای اقدام ملی کنند، متضرر می‌شوند؛ زیرا در نهایت واحد مسکونی به شخصی که نام‌نویسی کرده، واگذار خواهد شد.محمودزاده با بیان اینکه به هموطنان توصیه می شود ریسک خرید واحدهای اقدام ملی را نپذیرند، تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی به هر میزان که از طرف خانه اولی‌ها تقاضا برای مسکن ملی وجود داشته، تامین مسکن خواهد کرد. بنابراین نیازی به خرید امتیاز افراد دیگر نیست.

وی گفت: ما صرفا می‌توانیم هشدار بدهیم و اطلاع رسانی کنیم که افراد از خرید و فروش واحدهای اقدام ملی خودداری کنند. اما اگر مصادیقی به ما منعکس شود از طریق اصناف و اتحادیه‌های مرتبط، تخلفات را پیگیری و فرد را سلب امتیاز می‌کنیم.معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه برنامه‌ای برای حذف معاملات غیررسمی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تا زمانی که امکان معاملات وکالتی در کشور وجود دارد، طبیعتا خرید و فروش مسکن ملی اجتناب ناپذیر است. اما در حال حاضر برنامه‌ای در دستور کار قرار دارد که در تمامی نقل و انتقالات حوزه مسکن، صرفا اسناد رسمی ملاک قرار گیرد. اگر این اقدام انجام شود، یک حرکت ریشه‌ای و اساسی در کشور خواهد بود که می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات حوزه مسکن را بگیرد.

منبع خبر : روزنامه اطلاعات