آخرین آمارها از تسهیلات ساخت مسکن در سال ۹۸ | املاک پاستور منطقه ۲۲

آخرین آمارها از تسهیلات ساخت مسکن در سال ۹۸

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، بانک مسکن در ادامه تلاش های دولت برای ساماندهی بازار مسکن در سال جاری برنامه های ویژه ای را در این زمینه در دستور کار خود قرار داده است از جمله اقدامت این بانک در ماه های اخیر برای حل گره مسکن در جامعه می توان به ارائه وام مسکن یکم و تهیه بسته رونق زای مسکن اشاره کرد.
بنابراین گزارش بر این اساس در تازه ترین اخبار درباره اقدامات انجام شده از سوی این بانک مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به بخش مسکن طی دو ماهه ابتدایی سال جاری خبر داده است.
پایگاه خبری بانک مسکن در این باره به نقل از «محمد حسن علمداری» آورده است: « در 2 ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است به طوری که مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است. »
وی ادامه داده است: « تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. در این مدت تسهیلات اعطایی به مجتمع های مسکونی به ارزش ۷۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بیشترین سهم در میان پنج گروه تفکیکی را داشته است .»
علمداری با اشاره به میزان تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده در قالب صندوق پس انداز مسکن یکم طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال نیز اظهار داشت: «دراین مدت نیز ۲۳۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به متقاضیان این بخش به ارزش ۲۳ میلیارد و ۶۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا شد. در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی …

اخبار مسکن