توضیحات وزیر راه درباره افزایش وام مسکن به زوج های جوان | املاک پاستور منطقه ۲۲

توضیحات وزیر راه درباره افزایش وام مسکن به زوج های جوان

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درخصوص بازار مسکن گفت: تلاطمی که در بازار مسکن وجود دارد، صرفاً مربوط به بخش مسکن نیست، بلکه دلالی و سوداگری آفت بزرگی است که به جان مملکت افتاده و به زندگی مردم آسیب زده که در همه بخش ها وجود دارد و بازار مسکن نیز تحت تأثیر آن قرار گرفته است.
توضیحات وزیر راه درباره حضور پیمانکاران خارجی برای ساخت مسکن
قاضی پور: وزیر راه گزارشی از وضعیت قیمت مسکن به مجلس ارائه کند
وی افزود: در این شرایط بحرانی و غیرواقعی، مردم باید احتیاط کرده و خرید نکنند و اجازه دهند که شرایط آرام شود و وضعیت به ثباتی برسد و سپس اقدام به خریداری مسکن کنند.
وزیر راه درباره افزایش وام مسکن به زوج های جوان تصریح کرد: در شورای پول و اعتبار مصوب شد میزان وام به زوج های جوان 60درصد افزایش پیدا کند. قرار شد این وام ها در شهرستان ها از شصت میلیون به صد میلیون و در شهرهای بزرگ از هشتاد میلیون به صدو بیست میلیون افزایش پیدا کند. ما به دنبال این هستیم که اگر کسی توان پرداخت اقساط بیشتری دارد وام بیشتری دریافت کند.
اسلامی همچنین درباره کنترل سایت هایی که اقدام به درج قیمت مسکن می کنند، نیز اظهار کرد: در این زمینه هماهنگی های لازم را با پلیس فتا انجام داده ایم و قرار شده آنان به کنترل این سایت ها بپردازند؛ چرا که چنین سایت هایی هیچ گونه مبنای کارشناسی ندارند و از خارج کشور هدایت می شوند که شرایط هیجانی را در کشور به وجود آورند. مردم باید در چنین شرایطی، خویشتن داری کنند و به این سایت ها توجه نکنند.

اخبار مسکن