پارک جنگلی خرگوش دره | املاک پاستور منطقه ۲۲

پارک جنگلی خرگوش دره | املاک پاستور منطقه ۲۲

پارک جنگلی خرگوش دره 

پارک جنگلی خرگوش دره یکی از پارک های پر از درخت و سر سبز مانند پارک جنگلی چیتگر در تهران است این پارک جنگلی در منطقه 22 واقع شده که در کنار اتوبان تهران کرج و روبروی استادیوم آزادی است

هدف از ساخت پارک جنگلی خرگوش دره

دلیل اصلی ساخت این پارک به علت نزیک بودن به استادیوم آزادی برای استراحت تماشاگران فوتبال  بوده  و محل استراحت کسانی که از سمت غرب کشور به تهران می آیند و یا خارج میشوند است . همچنین این بوستان جزء کمربند سبز تهران محسوب شده و به منظور تلطیف هوای تهران احداث گردیده است.

پوشش گیاهی

پوشش گیاهی این مجموعه بیشتر از درختان کاج و سرو و اقاقیا و زبان گنجشک تشکیل شده است.

امکانات

از امکانات این پارک می توان به آلاچیق، سرویس بهداشتی، فضای مناسب جه پارک خودرو و … اشاره کرد.

قطع درختان

قطع حدود ۵۰۰۰ اصله از درختان این پارک در سال ۱۳۸۶ به منظور اتصال اتوبان آزادگان به شهید همت باعث ایجاد تنش بسیاری میان دوستداران محیط زیست و شهرداری تهران گردید.

دسترسی

برای دسترسی به پارک جنگلی خرگوش دره می توانید از ایستگاه مترو چیتگر واقع در خط ۵ مترو تهران – کرج استفاده نمایید که البته فاصله این ایستگاه تا پارک مورد نظر کمی زیاد است و باید از تاکسی و یا اتوبوس های پایانه مترو استفاده نمایید. همچنین در صورتی که از خودروی شخصی استفاده می کنید، بزرگراه تهران را به سمت کرج ادامه دهید و از خروجی بلوار چوگان (ورودی اصلی ورشگاه آزادی) وارد شوید تا به پارک برسید.

املاک منطقه 22 تهران