ایران مال | املاک پاستور منطقه ۲۲

ایران مال | املاک پاستور منطقه ۲۲

در این مقاله قصد معرفی ایران مال را داریم  و به سوالاتی ماند : ایران مال کجاست ؟ ایران مال برای کیست ؟ ایران مال شامل چه مجموعه هایی میشود ؟ بررسی ایران مال از جهات مختلف

 ایران مال

ایران مال کجاست

ایران مال کجاست

ایران مال بزرگ ترین مرکز خرید ایران و یکی از 5 مرکز خرید بزرگ جهان ، ایران مال تنها یک مرکز خرید نبوده و بخش های  مختلفی تقسیم میشود که هر کدام از این بخش ها در نوع خود بی نظر و استثنائی هستند .

ایران مال از مجموعه هایی مانند مرکز خرید ، مسجد ، هایپر استار ، بازارچه سنتی ، تالار آیبنه ایران مال ، سوغات سرا ، گالری فیروزه ، شربت خانه ، سرای ابریشم ( فروش فرش های نفیس ) ، باغ کتاب ( کتابخانه ) ، سرای عقیق ، سرای زمرد ، باغ ایرانی ، باغ دیدار ، مجموعه سینمای پردیس ، فودکورت و کافه ، و بخش های مختلف دیگری تشکیل شده .

اگر  برای شما از بزرگی و عظمت ایران مال بخواهیم بگویم همین کافی است که برای گشت و گذار در این جا باید 15 کیلومتر پیاده روی کنید ، فاصله ای به اندازه میدان منیریه تا میدان تجریش! حال به معرفی بخش های مختلفی که از ایران مال معرفی کرده ایم میپردازیم ، یا ما همراه بایشد تا بازار بزرگ ایران را با یکدیگر بیشتر بشناسیم ، اما در ابتدا به چند سوال کوچکی که شاید در ذهن شما وجود داشته باشد پاسخ میدهیم.

به صورت کلی مجموعه ایران مال از دو فاز کلی تشکیل شده فاز اول این پروژه مساحتی بالغ بر 1.400.000 متر مربع فضا  و فاز دوم این پروژه مساحای بالغ بر 550 هزار متر مربع دارد ، فاز اول این پروژه اکنون فعال است و افتتاح گردیده ، اما فاز دوم این پروژ] تا ابتدای سال 1400 افتتاح میگردد

ایران مال از نظر کلاس جهانی یکی از پنج مال برتر جهان است . این مرکز تجاری هم رده و رقیب مال بزرگ آمریکایی ( Mall of America ) است

ایران مال برای کیست ؟

به راستی این سازه عظیم و بازار بزرگ ایران برای کیست ؟ این پروژه متعلق به بانک آینده و سهامی عام است ، که بعد از ساخت این پروژه سهام آن در بازار بورس قرار میگیرد. بنابراین بانک آینده بعد از بهره‌برداری از پروژه، سهامش را در بورس عرضه می‌کند و از مالکیت آن خارج می‌شود. و این پروژه متعلق به یک شخص خاص نیست ، به این دلیل که این حجم از پروژه ای با عظمت ایرن مال نمیتواند محصول یک مجموعه و یا یک شخص خاص باشد . 

اما کارفرمای اصلی پروژه بازار بزرگ ایران آقای علی انصاری صاحب بازار فرش و بازار موبایل است .مدیریت کنونی بانک آینده آقای جلال رسول اف به عنوان سرمایه گذاری اصلی و آقای علاالدین میر محمد صادقیی به  عنوان رئیس هیئت امنای مجموعه ایران مال در حال فعالیت هستند.

علی انصاری موسس و کارفرمای ایران مال :

علی انصاری ایران مال

علی انصاری ایران مال

علی انصاری ، متولد دی ماه سال ۴۱ در مهرآباد جنوبی تهران است و امروزه، در فهرست سوپر میلیاردر های ایران قرار دارد. سرمایه گذاری در تاسیس بازار فرش ایران ، بازار موبایل ایران ، ایران مال ، بانک آینده و بانک تات، بخش کوچکی از فعالیت های این مرد ثروتمند است که در کسب و کار، به تنوع فیلدها و ملاکی و کسب اجاره، اعتقاد وافر دارد.

وی با بساز بفروشی و فعالیت در بازار آهن و سپس بازار مبل صاحب ثروتی چند میلیاردی شد و سپس طی دولت احمدی نژاد این چند میلیارد تومان به چندهزار میلیارد تومان تبدیل شده است.

مدیریت پروژه ایران مال :

ایران مال به صورت هیات امنایی اداره می شود. پس باید گفت مدیریت این مال در اختیار علاء الدین میرمحمدصادقیاست. از بازاری‌های قدیم تهران معروف به حاج‌آقا علاء. میلیاردری که سال‌هاست در امور صنایع و معادن فعال است و عضو اتاق بازرگانی هم هست.

صراط‌نیوز ایشان را به این صورت معرفی می‌کند اما شخص دیگری که قبل‌تر نام او را در پیوند با ایران مال زیاد می‌شنیدیم علی انصاری بود. معروف به بیل گیتس ایران. مالک بازار موبایل ایران و بازار مبل ایران. کسی که یک‌تنه یافت‌آباد را دگرگون کرد تا الان شنیدن یافت‌آباد ناخودآگاه همه‌مان را به یاد مبل بیندازد.

انصاری موسس بانک تات هم بوده و شاید به همین خاطر این پروژه‌ در ابتدا «تات مال» خوانده می‌شد.

ایران مال کجاست ؟

ایران مال کجاست

ایران مال کجاست

ایران مال تهران در شمال غربی تهران، حوالی دریاچه‌ی خلیج فارس، مجتمع تجاری ایران مال را می‌توانید پیدا کنید.  مسیر ایران مال تا حدودی شبیه مسیر دریاچه چیتگر و بام لند است ولی بهترین راه این است که با کلیک بر روی این لینک با موبایلتان مسیریابی کنید.

ایران مال با مترو :

برای دسترسی به ایران مال با مترو باید با خط 5 مترو  که به سمت گلشهر در حرکت است سوار شوید و در ایستگاه ایران خودرو پیاده شوید ، سپس با تاکسی های موجود در درب مترو تا ایران مال میتوانید بروید.

ایران مال با ماشین شخصی :

اگر با خودروی شخصی می‌آیید برای دسترسی به ایران مال می‌توانید از اتوبان همت غرب استفاده کنید. باید تا انتهای اتوبان همت بروید و سپس وارد اتوبان خرازی بشوید. اما اگر از برنامه مسیریابی waze یا گوگل مپ استفاده کنید بهتر است ، برای دسترسی راحت تر به ایران مال از طریق این برنامه ها از لینک زیر استفاده کنید.

دسترسی از طریق گوگل مپ

دسترسی از طریق waze

آدرس بهترین دسترسی به مراکز مختلف ایران مال :

نمایشگاه ایران مال:
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، خیابان ایران خودرو ورودی شماره ۱ (RG)، دسترسی به پارکینگ نمایشگاه
از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، خیابان ایران‌خودرو، کنارگذر غربی شماره ۱، پل RG، ورودی شماره ۱ (RG)، دسترسی به پارکینگ‌ نمایشگاه  
پیست یخی ایران مال :
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، کنارگذر شمالی، ورودی شماره ۲ (G۱)، دسترسی به پارکینگ طبقه G۱
از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، کنارگذر شمالی، ورودی شماره ۲ (G۱)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقه  G۱
سینما:
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P۱)، دسترسی به پارکینگ  P۱
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، کنارگذر شمالی شماره ۲، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P۱)، دسترسی به پارکینگ  P۱

-بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی

از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره  ۳ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
مرکز تفریحات خانواده ایران مال :
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P۱)، دسترسی به پارکینگ P۱
از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره ۳ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
نمایشگاه خودرو ایران مال :

از تهران:

 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P۱)، دسترسی به پارکینگ
از کرج:
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره ۳ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
هایپرمارکت ایران مال :
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P۱)، دسترسی به پارکینگ‌  P۱
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، شماره ۲ (G۰)، دسترسی به پارکینگ‌  G۰
از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار ایران خودرو، ورودی شماره ۲ (G۰)، دسترسی به پارکینگ هایپر
هتل ایران مال :
از تهران :
 • بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، پل شماره ۳، ورودی شماره ۲ (G۲)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقات  G۲-G۲M-G۳
از کرج :
 • بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، کنارگذر شمالی شماره ۴، ورودی شماره ۲ (G۲)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقات  G۲-G۲M-G۳

ایران مال با اتوبوس :

متاسفانه دسترسی مستقیمی به ایران مال از طریق اتوبوس وجود ندارد و را اندازی اتوبوس های همگانی این پروژه تا مدتی دیگر راه اندازی میشود .

ایران ما با تاکسی :

ایران مال دارای خط تاکسی از سطح شهر به پروژه نیست. و هیچ خط تاکسی، مترو، بی‌آرتی و اتوبوس از تهران به بازار بزرگ ایران راه‌اندازی نشده ، برای دسترسی با تاکسی به این پروژه باید از تاکسی های دربستی از سطح شهر استفاده کنید. در داخل خود پروژه ایران مال یک خط تاکسی راه اندازی شده که توسط شرکت خصوصی مدیریت و ادراه میشود.

این خط تاکسی در طبقه همکف ایران مال قرار دارد .مجموعه ایران مال در حال راه اندازی یک خط تاکسی با مدریت خود مجموعه بوده و این تاکسی ها نیز به صورت موقت بوده تا بازدیدکنندگان به راحتی از این مجموعه دیدن کنند. نرخ کرایه های این تاکسی ها تعیین شده است و به شرح زیر خدمت شما اعلام میگردد

نرخ کرایه تاکسی های ایران مال تهران :

دقت داشته باشید که نرخ‌های تعیین شده برای این تاکسی‌ها برای کل ماشین تعیین شده‌اند (یعنی به صورت دربست)، نه برای یک نفر. همچنین حتما یادتان باشد که نرخ‌هایی که در زیر آورده‌ایم مربوط به تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ هستند و ممکن است در روزهای آتی، تغییر پیدا کنند.

 • اطراف مجموعه: ۱۰ هزار تومان
 • دریاچه داخلی: ۱۰ هزار تومان
 • شمال تهران: ۳۰ هزار تومان الی ۳۵ هزار تومان
 • جنوب تهران: ۳۰ هزار تومان
 • مرکز تهران: ۲۵ هزار تومان
 • شرق تهران: ۳۵ هزار تومان الی ۴۰ هزار تومان
 • غرب تهران: ۲۰ هزار تومان الی ۲۵ هزار تومان
 • کرج: ۳۵ هزار تومان الی ۴۰ هزار تومان (البته برای مقصد کرج، بهتر است که قبل از حرکت، آدرس دقیق‌تان را با راننده در میان بگذارید تا قیمت دقیق به شما بدهد چراکه بخش‌های مختلف کرج، کرایه‌های مختلفی دارند).

تعداد تاکسی هایی که در این مجموعه قرار دارد چندان زیاد نیست و برای  افراد زیادی که از بازار بزرگ ایران دیدن میکنند بسیار کم است . در کل حدود 20 دستگاه تاکسی لوکس و شیک در این مجموع قرار دارد .و برای روز های پر بازدید و مواقعی که ازدهام جمعیت در این مجموعه زیاد میشود گرفتن یک تاکسی به صروت آنلاین کار بهتری است.

بهترین راه دسترسی به ایران مال برای افرادی که ماشین شخصی ندارند چیست ؟

گرفتن یک تاکسی به صورت آنلاین است ، زیرا هم نرخ و کرایه آن ها مشخص است و نیز مطمعن تر از تاکسی های شخصی اند.

اکنون به معرفی بخش های دیگر ایران مال میپردازیم و این سازه عظیم را از هر نظر به شما معرفی میکنیم و شماره را با بخش های مختلف این پروژه آشنا میکنیم.

معماری ایران مال

معماری ایران مال از بخش های مختلفی تشکیل شده است ، همانطور که این سازه از بخش های مختلف تشکیل شده ، نما و معماری ورودی ایران مال از کنار اتوبان خرازی و درب های ورودی این پروژه معماریی مدرن و شیشه ای دارد ، اما اگر شما وراد این مجموعه شوید خواهید دید که معماری و سازه این پروژه تلفیقی از چند نوع سبک معماری است.

اما اگر وارد بخش‌های مختلف آن شوید، نماها و سبک‌های مختلفی را خواهد دید. برای مثال، با ورود به بازارچه سنتی (تیمچه حاج علی اکبر)، قدم اول‌تان را در تهران و قدم بعدی‌تان را در طهران خواهید گذاشت.

معماری به صورتی است که اگر داخل این پروژه در حال گشت و گذار باشید با وارد شدن از یک بخش به بخشی دیگر مانند این است که در تاریخ در حال سفر هستید ، به عنوان مثال اگر  از  تالار آیینه این پروژه به کتابخانه ایران مال بروید با این تغییر روبرو خواهید شد

در کل، معماری مرکز خرید ایران مال از سه بخش اصلی تشکیل شده است :

فرهنگ و معماری ایرانی :

 • این سبک معماری در بازارچه سنتی به چشم میخورد
 • همانطور که گفتیم سبک معماری ایران مال فقط به سبک مدرن نیست  ، این سبک معماری در بخش هایی مانند سرای آیینه  و سرای ابریشم  و مابقی بخش های این پروژه به چشم میخورد ، به جرأت می توان گفت یکی از زیباترین و منحصر به فردترین بخش های ایران مال را می توانید در طبقه دوم آن و در تیمچه بازار حاج علی اکبر مشاهده کنید.
 • اولین چیزی که با قدم گذاشتن در تیمچه بازار، توجهتان را به خودش جلب خواهد کرد، حوضچه آرزوها می باشد! حوضچه کوچکی در این بخش در نظر گرفته شده است که با سکه انداختن در آن آرزو می کنید و سپس قدم به ورودی آن خواهید گذاشت.

فرهنگ و معماری اسلامی:

 • این سبک معماری در بخش هایی مانددمسجد ایران مال به چشم میخورد
 • اگر به مسجد ایران مال بروید با دیدن این مسجد حال و هوای مسجد و النبی برایتان زنده خواهد شد. همان طور که به زیبایی هنر به کار رفته در در و دیوار و سقف مسجد غرق شده‌اید، کافیست نگاهتان را به زمین بیندازید تا یکی از زیباترین هنرهای ایرانی را مشاهده کنید.
 • فرش یک تکه ۸۰۰ متری دست بافت بسیار زیبا با ترکیب رنگ روحانی و معنوی به این مسجد جلوه ای بخشیده که شاید در هیچ کجای دنیا نتوانید مثل و مانندش را پیدا کنید. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از افتتاح فاز اول ایران مال نگذشته است، در نتیجه تزئینات داخلی مسجد آن هنوز تکمیل نشده و به مرور می توانید چهره ی زیباتری از آن را ببینید.

فرهنگ و معماری نوین :

 • که در نمای کلی مجموعه و سراسر راهروها و دکوراسیون واحدهای تجاری استفاده شده و زیبایی خاصی به این تلفیق بخشیده است.

مسجد ایران مال

شاید در طول عمرتان مساجد زیادی دیده باشید، اما مسجد جامع ایران مال چیز دیگری است! چرا که با معماری زیبای خود در دل بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی، تجاری ایران قرار دارد و همچون نگینی درخشان درون این بنا می‌درخشد.

مسجد ایران مال

مسجد ایران مال

زمانی که وارد مسجد ایران مال میشوید تمامی مسجد هایی که دیده اید را فراموش میکنید ، در ابتدا یک فرش یک تکه ۸۰۰ متری دست‌باف خواهید دید . این مسجد به دلیل زیبایی خارقلعاده خود و قرار گیری در دل بزرگترین مرکز خرید ایران  مانند نگینی درخشان در دل این مجموعه میدرخشد.

مساحت مسجد ایران مال حدود 1200 متر مربع است. که سبک معماری  و سبک ساخت آن در زمان پیاده روی و قدم زدن در دل این مسجد زیبا فضای معنوی و روحانی خاصی به این مکان زیبا میدهد.

گچبری‌های خارق‌العاده این مکان مذهبی با چنان تبحری ساخته شده‌اند که گویی هنرمندان آن با جان و دل کار کرده‌اند و می‌توان عشق آن‌ها را در ذره‌ ذره‌ی آجرهای مسجد جامع مشاهده کرد.

مسجد ایران مال

ساخت ساختمان با شکوه مسجد جامع از مسجد النبی عربستان الهام گرفته شده و با کاشی‌کاری دلفریب خود، شما را مدهوش شکوه و عظمتش می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید رنگ‌های فیروزه‌ای، لاجوردی، سفید و آجری چهار رنگی هستند که در هنرنمایی مسجد جامع ایران مال به کار گرفته شدند و در عین زیبایی، وقاری خاص به مسجد بخشیده‌اند.

لازم به توضیح است که دو صحن نسبتا بزرگ بانوان و آقایان با لوسترهایی با عظمت زینت بخشیده شده است و می‌توان آیه‌هایی از قران کریم را بر دیوارهای مسجد دید که حس امنیت را به درون این ساختمان آورده‌اند.

خوب است بدانید که در ساخت مسجد جامع ایران مال از گنبد حافظیه‌ شیراز نیز به گونه‌ای الگو برداری شده که زیبایی بنا را چندین برابر کرده است. همچنین 5 گنبد زیبا نیز در مجموعه مسجد جامع (مسجد نبی محمد رسول الله) ایران مال به چشم می‌خورند که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب کرده و باعث جذابیت هرچه بیشتر این مکان می‌شود.

مسجد ایران مال

مسجد ایران مال

از جمله خدمات مسجد جامع ایران مال می‌توان به کفش‌داری، صندلی چرخ‌دار، وضوخانه و سیستم تهویه‌ی مناسب اشاره کرد که امکاناتی عالی را در اختیار نمازگزاران قرار می‌دهد. همچنین نور پردازی زیبای این مسجد به گونه‌ای است که سبب ایجاد شور و حالی تکرار نشدنی برای نمازگذاران می‌شود و حس خوبی را برای بازدیدکنندگان هدیه می‌کند، وجود یکی از بزرگ‌ترین فرش‌های یک‌تکه جهان چیزی که این منظره را چند برابر جالب‌تر می‌کند رنگ‌های سفید و فیروزه‌ای استفاده شده است که به نوعی سقف و فرش را به هم وصل می‌کند.

ساعت کار مسجد ایران مال :

شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۱۲ شب ، جمعه: ۹ صبح تا ۱۱ شب

هایپر استار ایران مال

هایپراستار مجموعه‌ای از هایپرمارکت‌ها و سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای با ۱۰ سال سابقه و ۱۵ شعبه در سراسر ایران می‌باشد. در حال حاضر ۷ هایپرمارکت هایپراستار در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، یزد و کرج و ۸ هایپراستار مارکت در استان تهران فعال هستند. هدف هایپراستار ارائه محصولات باکیفیت از برند‌های متنوع و معتبر با قیمت مناسب به مصرف‌کنندگان است.

هایپراستار تنها هایپرمارکتی است که در ایران با اطمینان از کیفیت و قیمت محصولات خود قانون تضمین ارزان‌ترین قیمت را به مشتریان خود می‌دهد. هایپر استار ایران مال با بیش از ۹۴۰۰ متر مربع فضای فروش و ۸۰۰ پرسنل، بزرگ‌ ترین شعبه‌ی هاپیراستار می باشد

املاک منطقه 22 تهران

یکی دیگر از امکانات هایپر استار بازار بزرگ ایران (ایران مال) این است که در همان ورودی ، پیشخوان خدمات مشتریان دیده می‌شود و اگر سوال یا مشکلی برایتان پیش آمده، می‌توانید به این عزیزان مراجعه کنید. در تابلوی خدمات مشتریان، قوانین هایپراستار و نیز مدیر شیفت هم اطلاع رسانی شده‌اند. اگر کیسه پلاستیکی قبل از ورود به هایپر استار با خودتان دارید، مسئول حراست شما را راهنمایی خواهد کرد تا پلاستیک را برای شما وکیوم کنند.

املاک منطقه 22 تهران

هایپر استار ایران مال

یکی از واحدهای اصلی ایران مال تهران  که در حال حاضر افتتاح شده و برای عموم در دسترس است، هایپراستار ایران مال است. شعبه ایران مال این هایپر استار همانند سایر شعبه‌ها، تنوع اجناس بسیار بالایی دارد و تخفیف‌های آن مانند سایر شعب است.

هایپر استار ایران مال

هایپر استار ایران مال

در همان ورودی هایپراستار ایران مال، بخش مجزایی برای کودکان در نظر گرفته شده است که در آن یک مربی، روی صورت کودکان نقاشی می‌کشد و به نوعی سرگرمی ایجاد می‌کند. فضای کودکان روی هم رفته کوچک اما جالب است. استفاده از این بخش برای کودکان ۳ تا ۱۱ سال است.

ساعت کار هایپر استار ایران مال :

شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۱۲ شب ، جمعه: ۹ صبح تا ۱۱ شب

تالار آیینه ایران مال

تلار آیینه ایران مال

تلار آیینه ایران مال

فرش نفیسی که توسط هنرمندان نیشابوری بافته شده است، به مساحت ۱۲۶ مترمربع، گلستانی از تار و پود و هنر و ذوق و سلیقه و ذهن خلاق ایرانی است که زیبایی‌های آن در میلیون‌ها قطعه آیینه منعکس و تکرار می‌شود.یکی از بهترین بخش های ایرانمال بخش تالار آیینه  سنتی است.

این تالار از تالار آیینه مجلس شورای ملی الگو برداری شده است . ورودی این بخش از طریق یک ارسی پنج دری که 2 درب در طرفین این ارسی قرار دارد است . در کفِ تالار، یک فرش دستباف ۱۲۸ متری پهن شده که محصول هنرمندانِ زحمت‌کش نیشابوری است.

در وسط تالار هم از اشیای عتیقه‌ای استفاده شده که اکثرا از فرانسه و ایتالیا خریداری شده‌اند. جنس برخی از این عتیقه‌ها نقره است و حتی چند اشیای قیمتی هم روکش طلا دارند.

املاک منطقه 22 تهران

تلار آیینه ایران مال

تالار آیینه ، برای پذیرایی از میهمانان ویژه اختصاص داده شده است. بر اساس نمونه ساخته شده این آیینه کاری ها ، دیوار ها و سقف های این تالار تماماً با آیینه های تراش خورده پوشیده شده است .طی بررسی و اعلام های ایران مال تعداد 38 میلیون آیینه برش خورده در این تالار به کار رفته است و  حدود ۲٫۵ سال طول کشیده تا به پایان برسد . علاوه بر این مورد در گالری های این مجموعه بیش از 200 متر آیینه کاری انجام شده است.

تلار آیینه ایران مال

تلار آیینه ایران مال

این تالار برای کارگردانان سینما قابل کرایه بوده و برایپروژ] های سینمایی خود میتوانند اینتلار را کراه کنند ، به این دلیل که این تالار در نوبه خود بسیار خاص و استثنائی است ، این تالار به قدری زیباست که حتی با کاخ های سلطنتی نیز قابل مقایسه نیست . سبک ساخت این تالار آیینه مربوط به عهد قاجار است و درب های ورودی نیز به طرف بالا باز میشوند.

ساعت کار تالار آیینه ایران مال:

ساعات کاری این مجموعه همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

سرای فیروزه (گالری فیروزه)

گالری فیروزه ایران مال متشکل شده از آثار هنریی مانند :گلیم، قلم‌زنی، تابلو فرش، خاتم کاری، میناکاری، فیروزه کاری، سفال همدان، شیشه‌های اصفهان، آیینه، شمعدان، و انواع و اقسام فنجان‌های چای‌خوری و قهوه‌خوری با طرح شاه عباس ، اگر در این گالری فیروزه ایران مال گشت و گذاری بزنید این حس ب شما دست میدهد که در یک موزه در حال قدم زدن هستید.اما تمامی آثار هنری این بخش فروشی اند .

ساعت کاری گالری فیروزه:

ساعات کاری گالری فیروزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

شربت خانه بازارچه سنتی

 

سبک معماری سنتی ایران مال به بخش آیینه کاری و بخش های دیگر محدود نمیشود و برای کامل تر کردن این نوع سبک معماری یک شربت خانه سنتی در تیمچه حاج علی اکبر ساخته شده است ، شاید برایتان این سوال ایجاد شود که شربت خانه چیست ؟ نخستین شربت‌خانه‌ها پس از ظهور اسلام و به دنبال منع نوشیدن شراب در دوران تیموریان و در شهر سمرقند به وجود آمده است. صفویان و به‌خصوص شاه اسماعیل، شربت‌خانه‌ها را در اقصی نقاط ایران رواج دادند، تا آنجا که پذیرایی از میهمانان با شربت‌های متنوع، در فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان ریشه دوانده است.

معماری این شربت خانه نیز مانند بخش های دیگر ایران مال به قدری زیباست که بعد از نشستن در این سفره خانه به در و دیوار و سقف و کفپوش این شربت خانه نگاه خواهید کرد ، در این شربت خانه ، چای ، شربت ، بستنی و نوشیدنی سرو میشود  ، بعد از لذت بردن از هنر و معماری ایرانی در بخش تیمچه بازار ایران مال، هیچ چیز به اندازه نشستن در فضایی آرامش بخش و سنتی و نوشیدن یک فنجان چای نمی تواند حالتان را خوب کند. شربت سرا در واقع همان کافه می باشد که سبک و سیاق آن کاملا سنتی بوده و حال و هوای فرهنگ ایرانی را براحتی می توانید در آن احساس کنید.

ساعت کار شربت خانه ایران مال :

سرای ابریشم

این بخش برای خرید و فروش لباس های محلی دست بافت است ، همانطور که از نام اینتالار مشخص است اجناس موجود در این بخش از جنس ابریشم است. این بخش نیز مانند بخش سرای فیروزه نیز جنبه نمایشه داشته و نیز بازدیدکنندگان میتوانند از این بخش نیز خرید کنند. لباس های موجود در این بخش عمدتا زنانه اند ، برخی از لباس‌های خاصِ سرای ابریشم بخارا دوزی شده‌اند و قیمت بعضی‌ از مانتوهای ابریشمی از ۱۸ میلیون تومان تا ۳۵ میلیون تومان می‌رسد.

ساعت کاری سرای ابریشم :

ساعات کاری سرای ابریشم از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

باغ کتاب ایران مال ( کتابخانه ایران مال )

کتاب خانه ایران مال با مساحتی بالغ بر 3300 متر مربع یکی از بزرگ ترین کتابخانه های ایران محسوب میشود ، سبک معماری این بخش از ایران مال به صورت مدرن و اروپایی است . باغ کتاب ایران مال ( کتابخانه ایران مال ) یکی از جاذبه های ایران مال و منطقه 22 می باشد ،  میزان کتابخوانی و مطالعه در ایران بسیار کم است ، و هدف از راه اندازی این مجموعه کمک به دوستانی است که علاقه به مطالعه دارند تا در این مکان شگرف از ماطلعه خود بیشتر لذت ببرند.

احداث کتابخانه جندی شاپور در کنار فروشگاهی بزرگ برای عرضه انواع کتاب‌های داخلی و خارجی، رویدادی است که برای اولین بار در مجتمع‌های تجاری جهان و ایران اتفاق می‌افتد و طراحی سقفی انعطاف‌پذیر و با شفافیت بالا برای عبور نور، بر ویژگی‌های منحصر به فرد آن افزوده است. اگر کمی اهل کتاب و کتاب خوانی باشید، شک نکنید که کتابخانه جندی شاپور برایتان یکی از بهترین تجربیات زندگی خواهد بود.

این کتابخانه با معماری الهام گرفته شده از کتابخانه دانشگاه آکسفورد و مجموعه ای از کتابهای مذهبی، هنری، ادبیات و تاریخ و غیره ارزش بسیار زیادی دارد.کتابخانه ایران مال در حال حاضر دارای حدودا 50 هزار جلد کتاب بوده و قرار است که تا 70 هزار جلد افزایش داده شود

املاک منطقه 22 تهران

کتابخانه ایران مال

در کف کتابخانه، یک فرش 350 متری زیبا پهن شده که دست‌باف است و از کاشان آورده شده است.

کتابخانه جندی شاپور، مکان مناسبی برای انواع رویدادهای فرهنگی مانند رونمایی از کتب جدید، رونمایی و ارائه کتب نفیس و خطی، تقدیر از صاحبان قلم و اندیشه، ارائه تندیس و سردیس مشاهیر ایران و جهان و برگزاری جشنواره‌های کتاب و مطبوعات است که قابلیت ارائه جدیدترین کتاب‌های منتشره در جهان را در فضای مجازی با استفاده از E-Book (کتاب الکترونیکی) فراهم می‌نماید و قرائت‌خانه‌ها و فضاهای متعدد مطالعه، مجال مغتنمی برای اندیشیدن، خواندن و دانستن افرادی است که دوستداران دانایی‌اند.

کتابخانه ایران مال

کتابخانه ایران مال

ساعت کاری کتابخانه ایران مال :

شنبه تا پنجشنبه: 8 صبح تا 12 شب ، جمعه: 9 صبح تا 11 شب

کتابخانه ایران مال

کتابخانه ایران مال

کتابخانه ایران مال

کتابخانه ایران مال

املاک منطقه 22 تهران

سرای زمرد

سراهای ایران مال تمامی ندارند! وارد سرای زمرد که بشوید، خواهید دید که دور تا دور آن با فرش‌های بسیار زیبا پوشانده شده که هم برای نمایش و هم برای فروش هستند، البته خرید فرش از سرای زمرد هم کار هر کسی نیست! قیمت بعضی از فرش‌ها تا ۴ میلیارد تومان می‌رسد! در هر سرا با یک هنر دیگر از نزدیک آشنا می‌شوید. هر کدام از این هنرها زیبایی‌های خاص خودشان را دارند. این بار هم در سرای زمرد، با هنر فرش‌بافی قرار است آشنا شوید.

سرای زمرد ایرانمال

سرای زمرد ایرانمال

درست است که در اکثر بخش‌های مجموعه (مانند مسجد، کتابخانه، تالار آیینه و…) فرش‌های دستباف زیبایی پهن شده‌اند، اما هیچ کدام به اندازه فرش‌های موجود در سرای زمرد زیبا نیستند. استفاده از رنگ‌های خاص و جذابی مانند بنفش و رنگ‌های دیگر در این فرش‌های دستباف، واقعا جذبه خاصی به آن‌ها اضافه کرده است.

سرای زمرد ایرانمال

سرای زمرد ایرانمال

تمامی فرش‌های موجود در سرای زمرد، تولیدِ داخلی هستند و اکثرا از تبریز و قم آورده شده‌اند. در حال حاضر، بین ۳۰ تا ۴۰ قطعه فرش در سرا وجود دارد که ابعاد آن از ۲٫۵ متر شروع شده و تا ۷۰ مترمربع می‌رود.

سرای زمرد ایرانمال

سرای زمرد ایرانمال

ساعت کاری سرای زمرد :

ساعات کاری سرای زمرد هم از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

باغ ایرانی (باغ ماهان) ایران مال

 

یکی از اهداف مهم ایران مال، طراحی فضاها و مکان‌های اصیل ایرانی به صورت نمادین است که برای بازدیدکنندگان تجربه‌ای منحصر به فرد و به یاد ماندنی خواهد بود و از طرفی با این هدف در پی احیا و شناساندن این بناها و بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران به مراجعین است.

در همین راستا یکی از بخش‌های جذاب این مجموعه، باغ ایرانی یا باغ ماهان نام دارد که در قسمت مرکزی ساختمان ایران مال و در طبقات پارکینگ اول تا تجاری دوم قرار دارد.

باغ ایرانی ایران مال

باغ ایرانی ایران مال

طراحی این باغ از باغ شاهزاده ماهان کرمان الگو گرفته شده است. باغ های ایرانی از دیرباز جایگاه بسیار ارزشمندی در معماری ایران دارد و ایران مال با الگوبرداری از باغ شازده ماهان سعی دارد تا این عنصر ارزشمند معماری ایرانی را به رخ جهان بکشد. این باغ با داشتن پنج سطح پلکانی یادآور طبقات فردوس برین خواهد بود و آب‌نماها، آبریزها، درخت‌ها و باغچه‌های کوچک و بزرگش نشان از شکوه باغ های ایرانی اسلامی دارد.

باغ ایرانی ایران مال

باغ ایرانی ایران مال

باغ ماهان ایران مال دو ورودی با نمای شیشه‌ای دارد و قشمت شمالی مرکز خرید ایران مال را به آب‌نمای موزیکال قسمت جنوبی ایران مال مرتبط می‌سازد. در مسیر باغ ماهان چند رستوران لوکس بین‌المللی می‌بیند و برای استراحت نیز می‌توانید از فضای باغ و بخش نیم طبقات باغ استفاده نمایید. یکی‌ای ویژگی‌های منحصر به فرد باغ

باغ ایرانی ایران مال

باغ ایرانی ایران مال

ایرانی ایران مال، تکنولوژی پیشرفته و مدرن در طراحی سقف باغ است که برای پوشش سقف باغ ماهان ایران مال، برای اولین بار در ایران از پوشش‌های غشایی ETFE استفاده شده است که فضایی مناسب و استاندارد برای رشد گیاهان و فضای سبز باغ فراهم می‌کند و اشعه‌ی خورشید را کنترل می‌نماید.

باغ ایرانی ایران مال

باغ ایرانی ایران مال

باغ دیدار

باغ دیدار ایران مال از جاذبه‌های  بزرگ این بازار است و در کنار بازار سنتی قرار گرفته است و اطراف آن واحدهای تجاری واقع شده است. ارتفاع باغ دیدار ایران مال ۱۴ متر است و دارای سقفی شیشه‌ای است که آن را می‌پوشاند و با آبنما و درخت‌های پالم کالیفرنیا تزئین شده است. در طراحی و دیزاین محیط بزرگ و با شکوه ۳۰۰۰ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑعی باغ دیدار ایران مال از اﻟﮕﻮﻫﺎی آﺟﺮی ﻣﻌﻤﺎری ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺮﻛﺰی اﻳﺮان مانند ﻳﺰد و ﻛﺎﺷﺎن اﻟﻬﺎم ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ.

 

هدف از ساخت این باغ، به‌‌وجود آوردن محیطی به‌روز با الهام گرفتن از معماری سنتی ایرانی در مرکز جاذبه های قدیمی ایران مال است، که هم فضایی زیبا و دلنشین برای مراجعه‌کنندگان به همراه داشته باشد و هم باعث آرامش و آسایش بازدیدکنندگان می‌شود

باغ دیدار

باغ دیدار

باغ دیدار ایران مال یکی از مسیرهای ارتباط با طرح توسعه غربی است، که به همین علت ۲ دستگاه پله برقی در قسمت غربی آن جای گرفته است. فضای بین این ۲ پله برقی آبشاری پلکانی احداث شده است. این آبشار از طبقه G۳ آغاز شده و در تمام مسیر باغ جاری است و تا کافی‌شاپی که در شرق آن واقع شده ادامه پیدا می‌کند.

بر روی راه جریان آب، پلی شیشه‌ای برای رفت‌و‌آمد بازدیدکنندگان و در ضلع شرقی که به کافی‌شاپ راه می‌یابد هم نیمکت‌های شیشه‌ای برای استراحت بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این باغ تلفیقی از یک فضای سنتی و مدرن است که ضمن زیبایی و خاص بودن محیطی مناسب برای تبادل نظر و گفتو گو در شرایطی بسیار مناسب و آرام را فراهم می‌کند.

باغ دیدار از جاذبه‌های بازار بزرگ ایران و در مجاورت بازار سنتی واقع شده و اطراف آن واحدهای تجاری جای گرفته‌اند. ارتفاع این باغ ۱۴ متر است که سقفی شیشه‌ای آن را می‌پوشاند و با آبنما و درخت‌های پالم کالیفرنیا مزین شده است. در طراحی ﻓﻀﺎی مجلل و شکوهمند ۳۰۰۰ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑعی این باغ از اﻟﮕﻮﻫﺎی آﺟﺮی ﻣﻌﻤﺎری ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺮﻛﺰی اﻳﺮان مانند ﻳﺰد و ﻛﺎﺷﺎن اﻟﻬﺎم ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ.

 تالار الماس

تالار الماس ایران مال به تالار مد و طراحی و مد و پوشاک اسلامی اختصاص داده شده است.هدف از نامگذاری این تالار با نام الماس، ایجاد این حس در مخاطب است که این قسمت، بخش خاص و ویژه ای است و فضایی برای درخشش است. در طراحی داخلی این تالار، از درخشش، طرح و زاویای الماس گونه بهره گرفته شده است

سینما ایران مال

سینما ایران مال

سینما ایران مال

به جرات می توان گفت پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران که همه ما آن را با اسم ایران‌مال می شناسیم، یکی از بهترین، بزرگ ترین و مجهزترین پردیس های سینمایی در سراسر ایران است. این پردیس سینمایی در ضلع غربی مجموعه عظیم ایران‌مال قرار گرفته و دارای 12 سالن بزرگ سینمایی با ظرفیتی معادل 1800 صندلی است که تمامی این صندلی ها قابلیت تنظیم زیر پایی و تکیه گاه را دارند.

از این 12 سالن سینمایی 3 سالن وی آی پی با ظرفیت 17 نفر، برای بازیدکنندگانی در نظر گرفته شده که قصد دارند فیلم مورد نظرشان را انتخاب و در سانس مشخص بینند. یکی از نکات بسیار جذاب این مجموعه این است که شما می توانید تجربه تماشای فیلم در بزرگ ترین پرده نمایش کل کشور را داشته باشید.

از دیگر ویژگی های کم نظیر این پردیس می توان به مجموعه بزرگ “کافه سینما” اشاره کرد که شامل چندین کافه بوده و هدف آن ایجاد مکانی مناسب برای بحث و گفت گو بین اهالی سینما و … است. هنر سینما در تاریخ ایران سال‌های پر فراز و نشیبی را طی کرده است و همواره منشأ اثربخشی در تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده است؛ تا آنجا که مردم بیم‌ها، امیدها و خواسته‌های خود را در پرده سینما دنبال کرده‌اند. به عبارتی دیگر، پرده سینماها تجلی‌گاه مفاهیم فکری و معنوی آن جامعه است.

در سال‌های اخیر جمعیت کشور روندی فزاینده داشته است، ولی تعداد صندلی‌ها رشدی منفی را تجربه کرده‌اند. بازار بزرگ ایران با نگاهی کلان به مسائل فرهنگی کشور، مجموعه‌ای سینمایی را در ضلع غربی خود تعبیه کرده که دارای ۱۲ سالن سینما شامل ۳ سالن VIP با امکانات ویژه و امکان انتخاب فیلم مورد نظر برای مخاطبان است.

این پردیس سینمایی با ظرفیت بیش از ۱۸۰۰ صندلی و تجهیزات مدرن، در مساحت ۵۷۰۰ مترمربع به دنبال ایجاد فرهنگی جدید در توجه خانواده‌های ایرانی به مقوله سینماست. این مجموعه رفاهی تحولی شگرف در برگزاری جشنواره‌های داخلی و خارجی در کشور ایجاد می‌نماید.

این ظرفیت هنری می‌تواند راهگشای سینماگران و هنرمندان متعهد و متخصص داخلی و بین‌المللی برای نمایش آثارشان و نیز نقطه عطفی در رونق و توسعه هنر و صنعت سینمای ایران باشد.

مجموعه سینمایی بازار بزرگ ایران با اینکه یکی از جدیدترین سینپلکس‌های ایران است، اما در همین زمان کوتاه به دلیل ظرفیت و کیفیت بالا، توانسته نظر مثبت بسیاری از بازدیدکنندگان را دریافت کند. سینمای ایران مال در کل ۱۲ سالن دارد، اما در حال حاضر ۹ سالن افتتاح شده‌اند و می‌توانید فیلم‌های روز را در آن ببینید.

قیمت بلیط سینمای ایران مال

شنبه، یکشنبه، دوشنبه، و چهارشنبه: ۱۵ هزار تومان ، سه‌شنبه: ۱۰ هزار تومان (نیم‌بها) ، پنجشنبه و جمعه: ۲۰ هزار تومان

فودکورت و کافه های ایران مال

تا به حال به شهری از رستوران های متنوع با انواع غذاهای لذیذ سفر کرده‌اید؟ شهری هیجان انگیز با خانه‌هایی تماشایی که به سبکِ معماری کشورهای برتر اروپایی طراحی شده‌اند و هر کدامشان می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای هر فرد سخت پسندی باشند. اگر می‌خواهید به این رستوران‌ها سری بزنید باید به بازار بزرگ ایران مال بروید که در مجاورت پارک چیتگر قرار گرفته است.

 شاید برایتان جالب باشد بدانید، شهر رستورانی که در این بازار قرار گرفته است به باغ رستوران ملل شهرت دارد. این مکان تماشایی بهترین غذاهای بین‌المللی که شامل غذاهای 40 کشور همچون اسپانیا، آمریکا، یونان، ایتالیا، هند، کشورهای عربی و غیره می‌شود را به شما ارائه می‌دهد.

هدف از ارائه این باغ رستوران سعی در ایجاد محیطی دلنشین و متفاوت برای علاقه‌مندان به صرف غذاهایی متنوع از کشورهای مختلف است.

به هنگام بازدید از این باغ رستوران تماشایی، می‌توانید در بدو ورود حوضچه‌هایی زیبا را ببینید که مجسمه‌هایی از اسب دور تا دور آن را پوشانده‌اند و جذابیت خاصی به فضای اطراف این محیط متفاوت بخشیده است.

در ادامه گشتی که در این باغ رستوران مهیج زدید، این امکان برایتان وجود دارد که از دکوراسیون بسیار زیبایی که برای فضای بیرونی رستوران‌ها تدارک دیده‌اند، دیدن کنید. از جمله این دکوراسیون‌های متفاوت می‌توان به وجود کیوسک تلفنی یا گلدان‌های رنگارنگی که پشت هر پنجره از این خانه‌های رستورانی نمایان است و حتی میز و صندلی‌هایی که در اطراف باغ رستوران‌های ملل به چشم می‌خورد، اشاره کرد.

از دیگر جذابیت‌های این باغ رستوران منحصربه‌فرد، امکانات و وسایل بازی برای کودکان است که برای رفاه حال خانواده‌ها طراحی شده‌اند، به طوری که آنها می‌توانند در کنار بازدید از این باغ رستوران علاوه بر صرف غذاهایی متنوع به دلخواه خودشان، کودکان خود را برای تفریح و سرگرمی به شهربازی که مخصوص کودکان است ببرند و از امتیازاتش بهره‌مند شوند.

البته این نکته را باید عنوان کرد که باغ رستوران ملل در حال حاضر کاملا تکمیل نشده است و شما می‌توانید از فضای بیرونی‌اش دیدن کنید. به طور کلی بازار بزرگ ایران مال دارای 4 فودکورت و 200 رستوران و کافی شاپ می‌شود که لذیذترین غذاهای ایرانی و بین المللی را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

اگر می‌خواهید دورهمی‌های دوستانه یا ملاقات‌های کاری در شهر تهران داشته باشید، رستوران‌های ایران مال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برایتان باشد به طوری که به هنگام رفتن به این رستوران‌ها، غذاها و نوشیدنی‌های دلچسبی سفارش دهید و با نوای موسیقی که پخش می‌شود لحظاتی به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

در کنار این امتیازها، فودکورت ایران مال مناظری چشم نواز از رشته کوه البرز را پیش رویتان قرار می‌دهد که با صرف نوشیدنی مورد علاقه‌تان تماشایی به نظر می‌رسد.

علاوه بر بهره‌مند شدن از رستوران ‌های این بازار بزرگ، برای صرف قهوه‌ای خوش طعم می‌توانید سری هم به کافی شاپ ایران مال بزنید و خستگی یک روز کامل را از تن به در کنید. فضای کافی شاپ این مجموعه عظیم طوری به نظر می‌رسد که می‌تواند محلی مناسب برای گفتگو و فراهم آوردن اوقاتی فرح بخش برای قشر جوان و حتی خانواده‌ها باشد.

همچنین با رفتن به ایران مال این امکان برایتان وجود دارد که از دیگر امکانات این بازار گسترده همچون سینما، کتابخانه، بازار سنتی، تفریحات ورزشی و غیره نیز استفاده نمائید. برای سپری کردن لحظاتی متفاوت در بازار بزرگ ایران مال با تور تهرانگردی علاءالدین تراول همراه شوید تا یک روز به یادماندنی را در کنار همراهانتان داشته باشید.

رستوران هایی که در بازار بزرگ ایران مال فعالند:

1.    رستوران قریشی نوع غذا ایرانی، طبقه سوم (غرب G3)
2.    رستوران ساج نوع غذا دریایی، طبقه سوم (غرب G3)
3.    سلف سرویس سینما، طبقه سوم (غرب G3)
4.    فست فود مانچ باکس، نوع سرویس دهی: پیتزا و پاستا، طبقه سوم (غرب G3)
5.    فست فود فریکادل، نوع سرویس دهی: ساندویچ برگر و سوخاری، طبقه سوم (غرب G3)

کافی شاپ هایی که در بازار بزرگ ایران مال فعالند:

1.    کافه دیدار، طبقه دوم، باغ دیدار
2.    کافه کتاب، طبقه دوم، باغ کتاب جندی شاپور
3.    کافه سینما، طبقه دوم، خروجی سالن های سینما
4.    کافی شاپ لانژ سینما، پردیس سینمایی
5.    شربت خانه بازار بزرگ ایران، طبقه دوم، تیمچه حاج علی اکبر

در گذشته فرهنگ قهوه‌خانه رفتن در بین مردمان شهرهای بزرگ رایج بود، اما این تفریح بیشتر تفریحی مردانه بود. با شکلگیری کافیشاپها و تغییر نگاه و فرهنگ اجتماعی در ایران بانوان نیز وارد قهوهخانهها، اما از نوع امروزی آن یعنی کافی‌شاپ‌ها شدند و همین شاید دلیل تلطیف این مکان‌ها، به نسبت قهوه‌خانه‌ها بود.

نمایشگاه تخصصی خودرو ایران مال

نمایشگاه تخصصی خودرو ایران مال نمایشگاهی مجهز که امکاناتی خاص دارد به طوری که به ارائه توضیح و اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان و فروشندگان خودرو در این مکان می‌پردازد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هدف از ایجاد نمایشگاه تخصصی خودرو ایران مال ارائه انواع رویدادها و محصولات با نشان‌های تجاری برتر جهانی است که کاربرد بسیاری جهت جذب اقشار مختلف جامعه دارد. از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه این امکان را در اختیارتان می‌گذارد که میهمانی‌های خود را در این محل برگزار کنید که از طراحی منحصربه‌فردی برخوردار است.

شما می‌توانید آخرین اخبار از انواع خودرو، فناوری‌های نوین و طراحی‌های جدید را در نمایشگاه تخصصی خودرو بینید که سبک‌های ویژه‌ای را در معرض دید همگان قرار می‌دهد. بازدیدکنندگانی که به بازار بزرگ ایران مال می‌آیند، می‌توانند علاوه بر شرکت در رویدادهای نمایشگاه خودرو برای استراحتی کوتاه راهی کافی شاپی که در اطراف نمایشگاه است شوند و قهوه‌ای خوش طعم نوش جان کنند.

همچنین حین قدم زدن در میان نمایشگاه مربوطه سری به یکی از سازه‌های این مجموعه گسترده به نام ایوان اشراق (کریستال) بزنید که رو به روی نمایشگاه تخصصی خودرو دیده می‌شود. سازه‌ای زیبا که از آهن و شیشه ساخته شده و معلق در هوا است.

چشم‌انداز نمایشگاه خودرو، دستیابی به فضایی نوین برای ارائه انواع رویدادها و محصولات با نشان‌های تجاری برتر جهانی و بی‌نظیر در منطقه و همچنین ابتکارات و نوآوری‌های صنعت داخلی در طراحی خودروهای ملی است. مأموریت این مجموعه معرفی و ارائه‌ محصولات ویژه و رویدادهای مربوط به آن برای جذب اقشار مختلف جامعه است.

نمایشگاه خودرو همچنین دربردارنده محلی برای پذیرایی مهمان‌هاست که با طراحی منحصر به‌فرد، جلوه خاصی به این قسمت بخشیده است.

نمایش آخرین محصولات، خودروهای کلاسیک و رویدادهای متنوع این صنعت در ایران و جهان از کاربری‌های این نمایشگاه است که آخرین اخبار و چشم‌اندازهای مربوط به انواع خودرو، فناوری‌های نوین، طراحی و سبک‌های ویژه را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

خدمات

 • اطلاع‌رسانی در مورد رویدادهای نمایشگاه
 • برگزاری مسابقات طراحی
 • کافی‌شاپ
 • اینترنت، حمل بار دستی، پارکینگ
 • امکان برگزاری مراسم رونمایی از محصولات جدید
 • امکان برگزاری مراسم حراج خودروهای تاریخی و کلاسیک
 • امکان برگزاری نمایشگاه ماشین‌های کلاسیک
 • اطلاع از اخبار روز صنعت اتومبیل در ایران و جهان

هتل ایران مال :

هتل ایران مال

هتل ایران مال

هتل فیرمونت ایران مال یکی از باشکوه‌ترین هتل های تهران است که در محل بازار بزرگ ایران مال در غرب تهران در حال ساخت است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید. این هتل که یکی از هتل های گروه فیرمونت محسوب می‌شود، با طراحی مدرن و نوین خود در آینده‌ای نزدیک پذیرای میهمانان زیادی خواهد بود.

هتل فیرمونت ایران مال در زمینی به مساحت 123000 مترمربع در حال ساخت است و 359 اتاق در 18 طبقه خواهد داشت و امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده است، هتل 5 ستاره فیرمونت را به یکی از لوکس‌ترین هتل های ایران تبدیل خواهد کرد.

هتل ایران مال

هتل ایران مال

از جمله مهم‌ترین امکانت هتل فیرمونت ایران مال که قرار است در آن تعبیه شود می‌توان به چند رستوران ایرانی و بین‌المللی، استخر برای بانوان و آقایان، سالن های مراسم، اتاق جلسات، کافی‌شاپ‌های مدرن و به روز، سالن ماساژ، سالن زیبایی، مراکز آب درمانی و حمام ترکی، سالن های ورزشی، سونا، جکوزی، سالن آمفی تئاتر و غیره اشاره کرد که اقامت میهمانان را رضایت‌بخش خواهد کرد.

داشتن آتریوم مرکزی در هتل با نور بسیار مناسب، اتاق‌های مدرن با مدرن‌ترین امکانات روز دنیا، ارائه خدمات ویژه، مشرف بودن به چشم‌اندازهای فوق‌العاده از تهران و منویی متنوع از بهترین غذاهای ایرانی و بین‌المللی این هتل را بیش از پیش خاص می‌کند. دسترسی آسان به جاذبه‌های گردشگری اطراف مانند پارک چیتگر، دریاچه خلیج فارس، مرکز خرید بزرگ ایران مال، پارک ملی گیاه‌شناسی و غیره یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت در هتل فیرمونت ایران مال تهران محسوب می‌شود؛

مجموعه ای ورزشی ایران مال

 

ایران مال یکی از مدرن ترین مجموعه های ورزشی تهران را در خود جای داده است و استادیوم ورزشی در واقع مهم ترین بخش مجموعه ورزشی ایران مال به شمار می آید، این استادیوم شامل سالن های ورزشی مختلفی نظیر سالن کشتی، سالن تنیس، سالن والیبال، سالن فوتسال، سالن های ویژه جانبازان و معلولین می باشد و می توان گفت که پاسخگوی نیاز های اغلب ورزشکاران و علاقمندان به ورزش است.
 
مجموعه ورزشی ایرانمال

مجموعه ورزشی ایرانمال

 

مجموعه ورزشی ایرانمال

مجموعه ورزشی ایرانمال

 
جالب است بدانید که این استادیوم ورزشی کاملا مطابق با استاندارد های روز دنیا ساخته شده و به مدرن ترین فناوری های ورزشی مجهز می باشد، در این مجموعه بخش های متعددی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از زمین های تمرین، ساختمان پستیبانی، کافه، باشگاه بدنسازی، اتاق ماساژ، مرکز پزشکی و غیره،لازم به ذکر است که در استادیوم ورزشی ایران مال، چندین سالن وی آی پی نیز وجود دارد که گردشگران تور تهران می توانند در صورت تمایل از آن ها استفاده کنند.

پارکینگ ایران مال

پارکینگ مجموعه ایران مال برای عموم رایگان است و در سرتاسر پارکینگ، چندین متصدی پارکینگ ایستاده‌اند تا ماشین‌های ورودی و خروجی را هدایت کنند. این پارکینگ ظرفیت ۲۰ هزار خودرو و موتورسیکلت را دارد و در هر ساعت، ۸ هزار خودرو می‌توانند ورود و خروج داشته باشند.

ساخت و ساز محوطه پارکینگ هنوز به صورت کامل تمام نشده و در جای جای پارکنیگ هنوز مانده‌های مصالح ساختمانی و داربست‌های دو سه متری دیده می‌شوند. همچنین سقف پارکینگ با کانال‌های کولر پوشانده شده اما هنوز سقف کاذب آن نصب نشده.

اگر نظرات کاربران گوگل (Google Reviews) را در مورد ایران مال تهران بخوانید، خواهید دید که برخی از این دوستان در مورد سردیِ مجموعه گلایه داشتند. درست است که بسیاری از این عزیزان در فصل سرد (بر اساس تاریخِ نظرات) به ایران مال رفته بودند، ولی پارکینگ این مجموعه واقعا نسبت به فضای داخلی سردتر است (ولی این مشکل در داخل مجموعه وجود ندارد).

همانطور که گفتیم، پارکینگ ایران مال بسیار بزرگ است و اگر در روزهای شلوغ (آخر هفته‌ها) به آن‌جا بروید، ممکن است مجبور شوید که ماشینتان را در نقاط دوردستِ پارکینگ پارک کنید. اگر این اتفاق افتاد، از راهنماهای موجود در پارکینگ بخواهید که شما را به سمت ون موجود در پارکنیگ راهنمایی کند. این ون شما را تا ورودی اصلی طبقه همکف خواهد برد.

دیگر جاذبه های گردشگری ایران مال

موزه ایران مال :

ایران مال از فضایی فرهنگی و آموزشی نظیر موزه غافل نشده است. در ضلع شمال غربی ساختمان بازار بزرگ ایران، فضایی ۱۵۰۰ متری به موزه اختصاص داده شده است. این موزه در واقع موزه تجارت است و ابزارآلات اندازه‌گیری وزن، طول، حجم، انواع محاسبه گرها و … در آن به نمایش گذاشته خواهند شد.

نمایشگاه آثار هنری

نمایشگاه آثار هنری ایران مال در فضایی با حدود ۸ هزار مترمربع در جوار هتل بازار بزرگ ایران، به برگزاری نمایشگاه های هنری خواهد پرداخت. این نمایشگاه در راستای ارائه آثار هنری ایرانیان و معرفی آن به گردشگران و اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی، ایجاد شده است.

 دریاچه و آبنمای موزیکال

یکی از شاخص ترین نقاط بازار بزرگ ایران، دریاچه و آبنمای موزیکال است. این آبنما ۱۱۲۰۰ مساحت را به خود اختصاص داده است. این آبنما قابلیت ایجاد فواره های آب تا ارتفاع ۱۵ متر را داراست. در کنار این دریاچه و آبنما، رستوران های متعددی قرار گرفته اند تا فضایی آرامش بخش و لدت بخش برای بازدیدکنندگان رقم بزنند.

در این قسمت بخش جاذبه های هنری و تاریخی ایران مال به اتمام رسید و در ادامه به معرفی دیگر بخش های اصلی این مجتمع خواهیم پرداخت

 مرکز نمایشگاهی ایران مال:

مرکز نمایشگاهی ایران مال در ۴ طبقه ، فضایی برای ارائه محصولات، داد و ستد و تجارت کالاست. این بخش از ایران سیاستی نظیر دیگر نمایشگاه های کشور را برعهده خواهد داشت.

 
 

ایران مال کجاست؟

ایران مال تهران در شمال غربی تهران، حوالی دریاچه‌ی خلیج فارس، مجتمع تجاری ایران مال را می‌توانید پیدا کنید.  مسیر ایران مال تا حدودی شبیه مسیر دریاچه چیتگر و بام لند است

چگونه به ایران مال برویم ؟

اگر با خودروی شخصی می‌آیید برای دسترسی به ایران مال می‌توانید از اتوبان همت غرب استفاده کنید. باید تا انتهای اتوبان همت بروید و سپس وارد اتوبان خرازی بشوید

ایران مال هزینه ورودی دارد ؟

خیر برای ورود به این مجموعه نیاز نیست پولی پرداخت کنید و همینطور پارکینگ این مجموعه به صورت رایگان است.

ایران مال برای کیست ؟

ایران مال متعلق به بانک آینده است و کارفرمای این پروژه علی انصاری است

ساعت کاری ایران مال از چه زمانی تا چه زمانی است؟

شنبه تا پنج شنبه : 8 صبح تا 12 شب

بهترین راه دسترسی به ایران مال برای افرادی که ماشین شخصی ندارند چیست ؟

گرفتن یک تاکسی به صورت آنلاین است ، زیرا هم نرخ و کرایه آن ها مشخص است و نیز مطمعن تر از تاکسی های شخصی اند.