شهرک چیتگر | املاک پاستور منطقه ۲۲

شهرک چیتگر | املاک پاستور منطقه ۲۲

شهرک چیتگر یا شهرک امام رضا

شهرک مسکونی چیتگر (ارتش) در  (ضلع غربی دریاچه مصنوعی چیتگر) یکی از به روز ترین شهرک های حال حاضر تهران میباشد که در حال ساخت است.

شهرک چیتگر (بتاجا) تماما بر پایه و اساس اصول شهر سازی وزارت مسکن و شهر سازی آلمان به صورتی که در مسابقات شهر سازی قادر به کسب مقام اول در سطح جهان شد و در حال ساخت است که پهنه a به اتمام رسیده و پهنه b و پهنه c درحال ساخت هستند.

شهرک چیتگر بزرگترین پروژه بنیاد تعاونی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بتاجا) با ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی می‌باشد که یکی از زیباترین و مدرن‌ترین شهرک‌های در حال ساخت کشور محسوب می‌شود.

محل قرار گیری شهرک امام رضا

محل قرارگیری شهرک مابین دو بزرگزراه همت در شمال و حکیم در جنوب دسترسی آسان به شبکه بزرگراهی کشور و همچنین بزرگراه تهران کرج فراهم آورده است.

مزیت ها و امکانات شهرک چیتگر

وجود 3 ایستگاه مترو : ایران خودرو و وردآورد و ایستگاه چیتگر ضلع غربی و شرقی و جنوبی شهرک با فواصل نزدیک ، یکی دیگر امتیازات برای ساکنین شهرک چیتگر محسوب میشود .

با توجه به اجرای پروژه های متعدد و منحصر به فرد بزرگراهی رفاهی و تفریحی و خدماتی در سطح منطقه از جمله دریاچه بزرگ چیتگر واقع در جنوب شرق اراضی شهرک چیتگر مجمموعه توریستی تفریحی هزار و یک شهر در شمال  که بزرگ ترین شهر بازی خاورمیانه محسوب میشود و مجموعه بزرگ تجاری ایران مال که بزرگ ترین مرکز خرید خاور میانه است.

 در شمال شرق و باغ موزه گیاه شناسی و  در جنوب و پارک چیتگر  که بزرگ ترین فضای سبز تهران محسوب میشود در جنوب شرق و آبشار تهران که منظره گردشگری فوق العاده ای است در شمال شرق و  پارک جنگلی لتمان کن در شمال منطقه 22 را با جهشی چشم گیر مواجه کرده و به بزرگ ترین قطب تفریحی گردشکری تهران تبدیل کرده

مبانی طراحی و معماری شهرک امام رضا

در طراحی شهرک چیتگر کلیه استاندارد های شهری و ساختمانی مطالبق با اخرین علم روز دنیا در زمینه شهر سازی و ساختمان سازی به کار گرفته شده که محیطی فراخور مناسب زندگی شهری فراهم گردد لزوم رعایت استاندارد فضای باز و فضای سبز 40 متر مربع به ازای هر واحد مسکونی موجب طراحی برج ها و ساختمان های بلند در شهرک چیتگر گردید

فضاهای رفاهی شهرک چیتگر ارتش

با توجه به جمعیت پذیری حدود ۸۰ هزار نفری شهرک پیش بینی فضای خدماتی و فروشگاهی نظیر فروشگاه و فضا های آموزشی تفریحی فرهنگی و تمامی موارد لازم با توجه به سرانه های لازم در شهرک چیتگر پیش بینی شده است.

 در طراحی شهری مجموعه توجه به آرامش و منزلت ساکنین در اولویت قرار داشته به طوری که به جز مواقعی اظطراری هیچ گونه  حرکت سواره ای در بین ساختمان ها وجود نداشته و محوطه از نظر برخورد با سواره در امنیت کامل میباشد

نورگیری ساختمان های شهرک چیتگر

طراحی ساختمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها در شهرک چیتگر طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی هر جهت به منظور بهر برداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظره شمال میباشد

فضای سبز مختص هر ساختمان

به منظور امنیت بیشتر کودکان و افزایش دید و کنترل والدین بر آن ها یک فضای سبز باز و اختصاصی برای هر برج مسکونی پیش بینی شده است

فضا های خدماتی رفاهی هر برج

برای حفظ آرامش واحد های مسکونی فضا های خدماتی و رفاهی و پشتیبانی در یک طبقه زیر سطح فضای مسکونی طراحی گردید

نور گیری و دید واحد ها نسبت به یک دیکر

فرض اصلی طراحی و استقرار آن ها در سایت طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی احجام به منظور بهره برداری حداکثری از نور جنوب و شمال و همچنین حداقل دید واحد ها نسبت به یک دیگر و بر اساس زندگی اسلامی و ایرانی در نظر گرفته شده استد

مبانی طراحی و اجرای سازه ها

طراحی سازه های شهرک امام رضا با استفاده از بالاترین ظرفیت های علمی کشور که تجارب زیادی در سازه های بلند مرتبه و خاص دارند انحام شده است.

 در این طراحی علاوه بر اخرین آئین نامه های داخلی از آخرین ویرایش آئین نامه های مغتبر جهان نیز بهره گیری و طیف ویژه ای طرح ساخت را برای ساخت شهرک چیتگر به منظور مطالعات در  زمینه لرزه خیزی به طور خاص تهیه و استفاده شده است

سازنده ها و تعاونی های در حال کار در شهرک چیتگر

با توجه به ارتفاع بیش از 100 متری ساختمان ها در شهرک چیتگر که در رده بلند ترین سازه های فلزی کشور  محسوب میگردند.

 عملیات اجرایی میبایست به شرکت های بزرگ و واجد شرایط واگذار میگردید که با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط متخصصین امر بهترین آنان انتخاب و عملیات ساخت و نصب اسکلت آغاز گردید.

 و در مدت زمان کم تر از ۱۸ ما با وزن ۱۲۵۰۰ تن و با استفاده از بیش از ۵۰۰ هزار پیج و مهره به اتمام رسید

بررسی آزمایشگاهی متریال به کار رفته در شهرک چیتگر

کلیه مصالح قبل از ورد به کارگاه از نظر کیفیت توسط آزمایشگاه های معتبر و مستقر محلی مورد تایید قرار گرفت و این آزمایش های در طی مراحل ساخت و نصب توسط افراد واجد شرایط و مسلط انجام میشود

تاسیسات مکانیکال و برق شهرک چیتگر

در طراحی تاسیسات برق و مکانیک از بهترین مشاورین موجود کشور استفاده شد است که دارای سابقه طراحی ساختمان های خاص و بزرگ کشور میباشند.

 حدود ۴۰ تا ۶۰درصد مصرف ساختمان ها صرف تاسیسات گرمایش و سرمایش و تامین آب گرم مصرفی میشود استفاده از تاسیسات با راندمان بالا دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای میباشد.

 که این مهم در کلیه موارد طراحی تاسیساتی شهرک چیتگر در نظر گرفته شده است در معماری ساختمان ها حداکثر استفاده از نور و تهویه طبیعی لحاظ گردیده و مصالح مورد استفاده در جداره های خارجی شامل دیوار و پنجره و پنجره دارای ویژگی عایق حرارت و برودت می‌باشند.

 که ضمن جلوگیری از افزایش حجم و اندازه دستگاه ها از هزینه های زمان بهره برداری ساختمان به مقدار قابل ملاحظه ای میکاهد

 ویژگی های تاسیسات مکانیکی شهرک چیتگر  برای هر برج

  • آسانسور ها با تعداد سرعت و ظرفیت مناسب
  • آنتن مرکزی
  • سیستم اعلام و اطفاء حریق
  • سیستم گرمایشی هلی پد
  • ذخایر مناسب آب به منظور جلوگیری از تاثیر قطعی آب شهر در ساختمان آب شهر در ساختمان ها

اگر  قصد خرید آپارتمان در چیتگر را دارید هم  اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید ما مشتاقانه منتظر پاسخگویی به شما هستیم

 شعبه اول    02114761414

شعبه دوم    02144767006

پیش از انجام معاملات مفتخریم ، برای اطلاع از روند ساخت و قیمت های مناسب و به روز ، از سایت و صفحه اینستاگرام املاک پاستور بازدید فرمایید.

گروه املاک پاستور با سابقه ای چند ده ساله در منطقه 22 و آشنایی با تمامی پروژه ها و برج های منطقه 22 میتواند بهترین گزینه برای انتخاب یک خانه مناسب برای شما باشد ، ( ما جستجوگران ایده آل های شماییم )